Pigmenta plankumi pēc sauļošanās un grūtniecības laikā. Tos pilnībā “izbalināt” var – mikrodermabrāzija.

babor dermabrazija

 Pigmenta plankumi – gan jaunām sievietēm, gan dāmām gados.

Jaunām sievietēm pigmenti visbiežāk izveidojas grūtniecības laikā – hormonālo svārstību dēļ, kā arī pigmenta plankumi uz  ādas bieži parādās pēc vasaras – saules ietekmē. Sievietes sauļojoties bieži pieļauj kļūdu, piemēram, pēc tam, kad ir veikta augšlūpas vaksācija, nezinot, ka pēc šādas sejas  procedūras āda ir jāsargā no saules, dodas uz pludmali un  sauļojas. Un tad  pēc neilga laika uz augšlūpas mēdz izveidoties uzkrītoši redzami  pigmenta plankumi.

Labā ziņā ir tā, ka tieši šādus – saules un grūtniecības laikā iegūtus pigmentus ar sejas procedūru mikrodermabrāziju novērst izdodas visātrāk.

Turklāt pigmentu novēršanu nevajadzētu atlikt uz vēlāku laiku, jo –  ja pigmenta plankumi   ir “veci”, “iestāvējušies”, tos izbalināt ir sarežģīti, nereti pat neiespējami.  Savukārt pigmenta plankumi, kas  radušies salīdzinoši nesen, ar mikrodermabrāziju var tikt novērsti ātri un pat pilnībā.

Kad tiek veikta sejas procedūra -mikrodermabrāzija, uz ādu ir tikai mehāniska iedarbība, netiek izmantotas nekādas ķīmiskas vielas vai lāzeri, tādēļ to var droši pielietot jebkuram cilvēkam – arī grūtniecēm, kā arī cilvēkiem, kam ir alerģiska āda.

Protams, pigmenta plankumi uz ādas bieži ir arī sievietēm gados, viņām tie veidojas ne tikai uz sejas, kakla, dekoltē zonā, bet nereti arī uz delnu virspusēm. Mikrodermabrāzija var tikt veikta arī ādai uz delnu virspusēm. Šādā gadījumā procedūra ādu padara jaunāku, tvirtāku, kā arī pigmenta plankumi kļūst vizuāli neuzkrītošāki. Tiesa, ja pigmenti radušies ādas novecošanās dēļ, pilnībā novērst tos ir sarežģīti, dažkārt pat neiespējami.

Pigmenti – “zūd” ātri un nesāpīgi.babor dermabrazija

Mikrodermabrāzija ir nesāpīga ādas procedūra. Tā notiek šādiar medicīnisku ierīci, kurai tiek izmantots uzgalis ar abrazīvām dimanta daliņām, kosmetologs veic ļoti pamatīgu ādas virsējā (raga) slāņa noņemšanu – slīpēšanu. Mikrodermabrāzijas laikā uz ādu iedarbojas arī ar vakuumu, un šādā  veidā tiek uzlabota asinsrite, limfas attece, tonizēta zemādas muskulatūra, līdz ar to tiek panākts liftinga efekts – proti, ar mikrodermabrāzijas procedūru var tikt pacelts sejas ovāls.

Pēc tam, kad āda ir “noslīpēta”, tā spēj īpaši labi uzņemt aktīvās vielas. Tādēļ pēc mehāniskas ādas slīpēšanas kosmetologs veic ādas procedūras, izmantojot pasaulē zināmā zīmola “Babor” kosmētiku. Piemēram, ja ir nepieciešams panākt, lai tiktu izbalināti pigmenti, izmanto efektīvus sērijas Whitening serumus un fluīdus, savukārt, ja ir nepieciešams, lai tiktu atjaunota āda, izlīdzinātas grumbiņas un panākts liftinga efekts, speciālists izmanto tam piemērotus kosmētiskos līdzekļus no Babor klāsta.

Lai tiktu novērsti pigmenti, mikrodermabrāziju iesaka veikt rudenī, ziemā vai pavasarī, kad saules ir krietni mazāk, jo pēc procedūras āda ir jutīga un uzņēmīga, tādēļ vismaz divas – trīs dienas jālieto saules aizsargkrēms ar filtru SPF – 50. Kā arī pēc tam, kad veikta mikrodermabrāzija, nav ieteicams apmeklēt pirti, baseinu, solāriju.

Mikrodermabrāzija var tikt veikta arī vasarā, taču tad pēc procedūras noteikti jālieto saules aizsargkrēms ar filtru SPF – 50.

Mikrodermabrāzija – kādas vēl ādas problēmas tā risina?

mikrodermabrazijaAr mikrodermabrāziju var tikt novērstas arī strijas – tās, kas radušās grūtniecības laikā, kā arī strijas, ka izveidojušās strauji zaudējot svaru vai pieņemoties svarā. Arī strijas visātrāk var novērst tās, kas radušās salīdzinoši nesen. Savukārt strijas, kas jau ir “iestāvējušās” gadiem ilgi, mikrodermabrāzija var padarīt vizuāli neuzkrītošākas, taču novērst pilnībā ir sarežģīti.

Mikrodermabrāzija arī izlīdzina sīkās grumbiņas – ap acīm, muti un uz pieres, kā arī procedūra rada liftinga efektu – paceļ un nostiprina sejas ovālu.

Mikrodermabrāzija ir ļoti ieteicama cilvēkiem, kam ir bijušas pinnes, un to dēļ āda kļuvusi nelīdzena, ar rētiņām, “bedrītēm”. Ar šo procedūru ādu var ievērojami uzlabot – padarot to līdzenāku, piņņu radītās rētiņas -vizuāli neuzkrītošākas.

Mikrodermabrāziju veic arī vīriešiem, jo viņiem biežāk ir piņņu radīti ādas bojājumi. Kā arī vīriešiem mikrodermabrāzija ir ļoti noderīga, jo novērš ādā ieaugušus bārdas rugājus. Jau pēc pirmās procedūras bārdas rugāji vairs neieaug.

Veicot mikrodermabrāziju, efekts – gludāka, tvirtāka un tīrāka āda – ir jau pēc pirmās procedūras. Taču, lai acīmredzami izlīdzinātu krunciņas un tiktu panākts liftinga efekts, vēlams veikt mikrodermabrāzijas procedūru kursu. Kopumā tās ir sešas reizes, mikrodermabrāziju atkārtojot ik pēc septiņām – desmit dienām.

Savukārt pēc tam, lai efekts būtu noturīgs, mikrodermabrāziju vēlams atkārtot reizi mēnesī.